راهنمای جامع

آموزش راه‌اندازی وب‌سایت برای تازه‌کارها

اول از همه …

قراره چیکار کنیم؟

اینجا قراره بهتون بگیم برای راه‌اندازی سایت باید از کجا شروع کنید. فرضمون بر اینه که شما از سایت و ملزوماتش هیچی نمی‌دونید ولی دلتون یه سایت میخواد!

فعلاً هدفمون اینه که شما رو با ملزومات راه‌اندازی سایت آشنا کنیم و در نهایت یدونه سایت هرچند زشت و زمخت! بالا بیاریم تا با اصول کار آشنا بشید.

آموزش راه اندازی وب سایت وردپرسی
نکته مهم

مسلماً در این مرحله قرار نیست یک سایت خیلی خوشگل با کلی امکانات بزنید. صرفاً قراره با اصول کلی طراحی سایت آشنا بشید. در مراحل بعدی بهتون یاد میدیم که چطوری ظاهر سایت رو بهتر کنید و امکاناتش رو ارتقا بدید.

اما اول باید یک انتخاب مهم داشته باشید…

یک انتخاب مهم …

خودم سایت بزنم یا بدم برام طراحی کنن؟

الان سایت زدن مثل قدیم‌ها نیست که خیلی سخت باشه. همه چیز پیشرفت کرده و شما به‌راحتی میتونید یک سایت حرفه‌ای برای خودتون راه‌اندازی کنید حتی بدون دانش برنامه‌نویسی!

ولی خب مسلماً یک طراح حرفه‌ای سایت خیلی بهتری میتونه براتون بزنه و کلی امکانات که حتی به فکر شما ممکنه نرسه رو براتون با کمترین قیمت پیاده‌سازی کنه!

واقعاً اگر وقت کافی دارید و دست به کامپیوترتون خوبه و آماده سر و کله زدن با چالش های عجیب و غریب هستید پیشنهاد می کنیم وارد این حوزه بشید. چون با صرف زمان کوتاهی میتونید یک سایت معقول برای خودتون راه اندازی کنید.

اما اگر زیاد وقت آزاد ندارید و سرتون خیلی شلوغه و حوصله پشت کامپیوتر نشستن برای مدت طولاتی رو ندارید اصلاً پیشنهاد نمی کنیم. بهتره تمرکز اصلیتون رو بزارید روی کسب و کارتون و کار طراحی سایت رو به متخصصش واگذار کنید.

طراحی سایت وردپرسی توسط خودمان یا شرکت طراحی سایت

اول این ویدئو رو ببین!

ملزومات اولیه طراحی سایت

همون‌طور که در این ویدئوی بسیار مهم گفتیم برای راه اندازی اولیه سایت به سه تا چیز نیاز داریم…

  • آدرس سایت (دامنه)
  • سرویس میزبانی (هاست)
  • نرم افزار (سیستم مدیریت محتوا)

قدم اول

انتخاب دامنه یا آدرس سایت

برای شروع کار راه اندازی سایت، اول باید یک دامنه برای سایتتون انتخاب کنید. دامنه همون آدرس سایت شماست. مثل www.novinadmin.com که آدرس سایت نوین ادمین هست. همه سایت ها باید یک آدرس یا دامنه برای خودشون داشته باشن. یجورایی مثل افراد جامعه هست که باید برای خودشون اسم داشته باشن تا شناسایی بشن. بنابراین اول از همه باید یاد بگیرید چطوری یک دامین اینترنتی بخرید …

قدم دوم

خرید یک سرویس میزبانی وب (هاست)

در مرحله بعد احتیاج به یک کامپیوتر دارید که اطلاعات سایت رو داخلش بریزید. این کامپیوتر باید 24 ساعته روشن باشه و به اینترنت پر سرعت هم وصل باشه. برای همین نمیشه تو کامپیوتر خونه این کار رو انجام داد و باید از یک کامپیوتر با مشخصات خاص استفاده کرد. به این کامپیوتر میگیم سرور. شما برای راه اندازی سایت به یک بخش کوچیک از این سرور احتیاج دارید که بهش میگیم هاست. اگر مقالات زیر رو به ترتیب پیش برید بهتون یاد میدیم که هاست چیه و چطوری باید یک هاست خوب برای سایتمون خریداری کنیم…

خوشحال میشیم از مطالب ما در سایتتون استفاده کنید . خوشحال تر میشیم اگر یک لینکی هم از مقالتون به سایت ما بدید

دانلود کتاب الکترونیکی

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید