مدیریت وب سایت استوارسازان

مدیریت وب سایت استوارسازان

داستان پروژه استوارسازان

اوایل پاییز ۱۳۹۹ بود که جناب مهندس منتظری مدیر وب‌سایت استوارسازان با نوین ادمین تماس گرفته و مشکل سرعت وب‌سایت خود را مطرح نمودند. وب سایت استوارسازان از قالب معروف فلت سام استفاده می‌کرد و بر روی سرورهای ایران سرور میزبانی می‌شد. متاسفانه تیم پشتیبانی ایران سرور پاسخ درستی برای مشکلات سرعتی سایت نداشتند و سایت در وضعیت بسیار بدی قرار داشت.

مشکل دیگری که برای سایت بوجود آمده بود بحث ایندکس مطالب بود. در هفته محتوای زیادی بر روی سایت درج می‌شد و انتظار بر این بود این محتوا سریعاً (مانند قبل) ایندکس شود ولی به مرور برخی از صفحات از نتایج جستجو خارج می‌شد و این موضوع سبب کاهش ورودی های سایت شده بود.

پس از بررسی های اولیه متوجه بروز مشکل در سرویس هاستینگ شدیم. ضمن اینکه وب‌سایت مجموعه به دلیل نصب افرونه‌های زیاد و بهینه نبودن دیتابیس مشکلات فنی نیز داشت. پس از کش و قوس‌های فراوان و رایزنی با مسئولان ایران سرور و اعمال تغییرات در تنظیمات هاست و سایت سرعت سایت بهبود پیدا کرد و مشکل سرعت برطرف شد؛ اما مشکل ایندکس همچنان برقرار بود.

با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم استفاده اشتباه از اسکیمای محصول در مقالات و اشکال در نمایش موبایلی، می‌تواند از دلایل اصلی خارج شدن صفحات سایت از نتایج جستجو باشد. با اصلاح اسکیما، اصلاح تنظیمات افزونه کش و اصلاح ظاهر سایت در موبایل مجدداً درخواست ایندکس url ها در سرچ کنسول ثبت شد و خوشبخاته در کمتر از ۲۴ ساعت صفحات مد نظر به نتایج جستجو برگشت.

رفع مشکل سرعت و ایندکس مطالب، شروعی بر همکاری طولانی مدت نوین ادمین و استوارسازان بود و این همکاری تاکنون نیز ادامه داشته است.

سایر نمونه کارها
پیشنهاد می کنیم این نمونه کارها رو هم ببینید

دانلود کتاب الکترونیکی

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید