خدمات قابل ارائه در قرارداد مدیریت سایت

نوین ادمین » خدمات قابل ارائه در قرارداد مدیریت سایت
مدیریت سایت از آن دست خدمات است که مرز و محدوده مشخصی نداشته و هرکس ممکن است برداشت خود را از شرح وظایف ادمین سایت داشته باشد. در این پیوست، به شرح وظایف و نحوه عملکرد نوین ادمین در یک قرارداد مدیریت سایت، اشاره‌ای خواهیم داشت.

خدماتی که در حیطه مدیریت سایت هستند

اعمال تغییرات

مواردی نظیر تغییر لوگو، تصاویر، متون، اطلاعات تماس، عناوین و شعارها، تغییر سایز و رنگ نوشته‌ها، درج محتوا، تغییرات قیمت محصول و به‌طورکلی تغییراتی که با امکانات سایت قابل انجام بوده و نیاز به کدنویسی و طراحی گرافیکی نداشته باشد.

مشاوره

مشاوره در همه زمینه‌ها شامل مشاوره کسب‌وکار، ارتقاء امکانات، دیزاین، مدیریت، سئو و بهینه‌سازی، تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ و…

رفع مشکلات

رفع مشکلات گاه‌وبی‌گاه سایت، پیگیری مشکلات فنی ناشی از سرویس میزبانی وب و به‌طورکلی اموری که نیاز به برنامه‌نویسی نداشته باشد.

به‌روزرسانی

به‌روزرسانی هسته وردپرس و افزونه‌ها در صورتی که افزونه رایگان بوده یا کارفرما آن را خریداری کرده باشد.

بک‌آپ‌گیری داخل هاست

انجام بک‌آپ‌گیری دستی داخل هاست و ارائه لینک به کارفرما جهت دانلود بک‌آپ.

خدماتی که در حیطه مدیریت سایت نیستند

ارتقاء امکانات

نصب و کانفیگ افزونه‌های مختلف و افزایش امکانات سایت.

کدنویسی

انجام بک‌آپ‌گیری دستی داخل هاست و ارائه لینک به کارفرما جهت دانلود بک‌آپ.

سئو و بهینه سازی

اعمال تغییراتی در سایت که نیاز به کدنویسی دارند.

طراحی گرافیکی

کلیه امور گرافیکی نظیر طراحی لوگو، موشن‌گرافیک، تولید ویدئو و صوت، طراحی صفحه لندینگ (حتی با صفحه ساز)، بنر و اسلایدر و… مجزا از بحث مدیریت سایت هستند. البته واترمارک تصاویر، سایز کردن، اعمال تغییرات جزئی در تصاویر نیز در حیطه امور مدیریت سایت قرار دارد.

مدیریت شبکه های اجتماعی

درج محتوا در تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و یا سایر پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی.

آموزش

آموزش کار با سیستم به‌صورت پیشرفته (غیر از بحث آموزش کار با سایت که بعد از خدمات طراحی سایت به‌رایگان ارائه می‌شود) و یا آموزش سئو و بهینه‌سازی سایت، افزونه‌ها، صفحه ساز و… به کارفرما و پرسنل ایشان خارج از بحث مدیریت سایت است.

امنیت

ارتقاء امنیتی سایت وردپرسی خدماتی مجزاست ولی اگر به هر دلیلی سایت هک شود عملیاتی مثل بازگردانی بک‌آپ یا حذف فایل‌های مخرب در صورت امکان در زمره خدمات مدیریت سایت قرار دارد.

سوالات متداول

آیا مجری ملزم به اجرای کلیه تسک‌های ارسالی کارفرماست؟

هم کارفرما می‌تواند تسک‌های خود را به‌دلخواه برای مجری ارسال کند و هم مجری این حق را داراست که اگر تسکی برخلاف ضوابط، قرارداد و سیاست‌های مجموعه خود بود آنها را اجرا ننماید. البته لازم به ذکر است وقوع چنین شرایطی بسیار نادر است و تقریباً تمامی تسک‌های موضوع قرارداد که مجری قادر به انجام آنها باشد اجرا خواهند شد.

آیا به‌صورت روتین خدمات به‌روزرسانی و بک‌آپ‌گیری انجام می‌شود؟

خدمات روتین به تسک‌هایی گفته می‌شود که نیاز به یادآوری کارفرما نداشته و به‌صورت اتوماتیک در بازه‌های زمانی مختلف قابل انجام است. ازآنجاکه این خدمات معمولاً به چشم نیامده و ممکن است در پایان ماه تایم نهایی ثبت شده در فاکتور را افزایش دهد؛ لذا کلیه خدمات روتین از ماه سوم قرارداد به بعد (که کارفرما و مجری شناخت مناسبی از یکدیگر داشتند) قابل‌ارائه بوده و فقط در صورت درخواست کارفرما انجام می‌شود.

آیا محدودیتی در حداقل و یا حداکثر تسک‌های ارسالی وجود دارد؟

هیچ محدودتی دراین‌خصوص وجود ندارد ولی بدیهی است اگر تعداد تسک‌ها زیاد شد نیاز به زمان بیشتری برای اجرا دارد و همچنین تسک‌های ضروری نظیر رفع مشکلات فنی سایت اولویت بالاتری دارند.

خدمات مدیریت سایت در چه ساعات و روزهایی انجام می‌شود؟

به طور معمول انجام تسک‌ها در روزهای غیر تعطیل و در تایم اداری (8 صبح الی 17 بعدازظهر) انجام می‌شود اما ازآنجاکه کار به‌صورت غیرحضوری انجام می‌گردد ممکن است برخی تسک‌ها خصوصاً مواردی که ضروری است خارج از تایم اداری نیز انجام شوند.

ذکر این نکته ضروری است که مجری ملزم به انجام خدمات در روزهای تعطیل و خارج از تایم اداری نیست ولی ممکن است برخی تسک‌ها حسب ضرورت و یا صلاحدید مجری در خارج از تایم اداری انجام شود.

تسک‌ها را چگونه برای مجری ارسال کنم؟

بهترین روش ارسال تسک‌ها استفاده تلگرام و واتساپ است. سعی کنید تسک‌ها را به‌صورت یکجا و همراه با توضیحات کافی یا اسکرین‌شات از محل موردنظر برای مجری ارسال نمایید تا کار با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد. تسک‌ها را می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز که مایل بودید در پیام‌رسان‌های فوق ارسال نمایید.

آیا نیاز است به‌صورت تلفنی تسک‌ها توضیح داده شوند؟

نیازی به تماس تلفنی نیست. در صورتی که نیاز است برای تسکی توضیحاتی ارسال شود آن را به‌صورت ویس در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید و بهتر است فقط در خصوص انجام مشاوره یا وقوع مشکل ضروری تماس حاصل نمایید. (در تایم اداری تماس تلفنی و خارج از تایم اداری از طریق پیامک و پیام‌رسان‌ها)

اگر تسکی خارج از حیطه مدیریت سایت باشد انجام نخواهد شد؟

در صورتی که تسکی در حیطه خدمات مدیریت سایت نباشد مجری آن را بررسی نموده و در صورت صلاحدید و امکان اجرا، هزینه آن را برآورد و به اطلاع کارفرما می‌رساند. 

برخی از کارفرمایان محترم ترجیح می‌دهند کلیه امور خود را حتماً از طریق تماس تلفنی پیگیری کنند. با توجه به حجم زیاد تماس‌های تلفنی خواهشمندیم تماس تلفنی را به حداقل رسانده و موارد را از طریق پیام‌رسان‌ها پیگیری نمایید. درصورتی‌که نیاز مبرم به تماس تلفنی است لطفاً فقط در تایم اداری تماس حاصل نمایید و از برقراری تماس تلفنی در خارج از تایم‌ اداری و همچنین برقراری تماس صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌ها خودداری نمایید.

آخرین بروزرسانی قرارداد در تاریخ 10 اسفند 1402 انجام شد