داستان پروژه وب سایت آرش کلانتری

آقای مهندس آرش کلانتری در شروع همکاری با نوین ادمین، خدمات آنالیز و بررسی سئو سایت را سفارش دادند. بعد از بررسی سایت متوجه شدیم با اینکه سایت مدت زمان زیادی فعال است و محتوا در سایت درج شده، ولی بازدید ندارد. این امر به دلیل وضعیت ظاهری بسیار بد و بهم ریختگی قالب بود که کاربران را فراری می‌داد. به همین دلیل پیشنهاد ما یک تغییر بزرگ بود. ابتدا طراحی سایت از اول و سپس درج محتوا و در ادامه سئو و ارتقاء جایگاه عبارت‌های کلیدی مهم. این پیشنهاد با استقبال کارفرما مواجه شد.

تصمیم بر این بود که از قالب آماده برای راه اندازی سایت استفاده کنیم تا با هزینه کمتر و سرعت بیشتر سایت راه‌اندازی و آماده استفاده شود. قالب مورد نظر به سرعت توسط کارفرما انتخاب شد و نوین ادمین سریعاً آن را نصب و راه‌اندازی کرد.

در قدم بعدی می‌بایست اطلاعات اولیه و محتوای سایت بارگزاری می‌شد که با توجه به درج محتوا در وب‌سایت قدیمی کار مشکلی نبود و به سرعت اطلاعات وب سایت قبلی به وب سایت جدید منتقل شد. برخی از تصاویر در وب سایت قبلی سایز بندی درستی نداشتند که در قالب جدید این موضوع برطرف شد و از تصاویر بهینه استفاده کردیم.

در طول انجام پروژه ارتباط تنگاتنگی بین مجری و کارفرما برقرار بود و جناب مهندس کلانتری دست ما را کاملاً باز گذاشته و خواسته بودند هرکجا حس کردیم نیاز به تغییرات بوده یا امکاناتی برای سایت مورد نیاز است پیشنهادش را ارائه کنیم.

ارائه خدمات ادوردز

بعد از راه اندازی سایت، با توجه به همزمانی با پیک کاری برای جذب مشتری، پیشنهاد شد از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز استفاده کنیم. این پیشنهاد به دو دلیل ارائه شد. 

اول اینکه در یک بازه زمانی کوتاه مشتریان زیادی به سمت سایت هدایت شده و نیاز کارفرما برطرف می‌شد.

ثانیاً فیدبک خوبی از ورودی‌ها و تعامل کاربران با سایت می‌گرفتیم و می‌توانستیم برای انجام سئوی سایت در آینده تصمیمات بهتری اتخاذ کنیم.

ثالثاً برند آرش کلانتری به عنوان مدرس کلاس‌های تیزهوشان بیشتر به چشم آمده و نرخ کلیک بر روی سایر لینک‎‌ها را افزایش می‌داد.

ارائه خدمات سئو

بعد از اتمام تبلیغات گوگل، با توجه به نتایج خوبی که به همراه داشت جناب مهندس کلانتری تمایل داشند که سایت برای دو عبارت “کلاس های تیزهوشان ششم” و “کلاس های تیزهوشان نهم” سئو شود. قرار بود این پروژه سئو را در یک بازه زمانی ۶ تا ۱۲ ماهه انجام دهیم که شکر خدا توانستیم ظرف مدت ۳ ماه کار را به نتیجه رسانده و جایگاه این عبارت‌ها را به رتبه‌های 1 تا 3 گوگل برسانیم.