داستان پروژه استوارسازان

اوایل پاییز 1399 بود که جناب مهندس منتظری مدیر وب‌سایت استوارسازان با نوین ادمین تماس گرفته و مشکل سرعت وب‌سایت خود را مطرح نمودند. وب سایت استوارسازان از قالب معروف فلت سام استفاده می‌کرد و بر روی سرورهای ایران سرور میزبانی می‌شد. متاسفانه تیم پشتیبانی ایران سرور پاسخ درستی برای مشکلات سرعتی سایت نداشتند و سایت در وضعیت بسیار بدی قرار داشت.

مشکل دیگری که برای سایت بوجود آمده بود بحث ایندکس مطالب بود. در هفته محتوای زیادی بر روی سایت درج می‌شد و انتظار بر این بود این محتوا سریعاً (مانند قبل) ایندکس شود ولی به مرور برخی از صفحات از نتایج جستجو خارج می‌شد و این موضوع سبب کاهش ورودی های سایت شده بود.

پس از بررسی های اولیه متوجه بروز مشکل در سرویس هاستینگ شدیم. ضمن اینکه وب‌سایت مجموعه به دلیل نصب افرونه‌های زیاد و بهینه نبودن دیتابیس مشکلات فنی نیز داشت. پس از کش و قوس‌های فراوان و رایزنی با مسئولان ایران سرور و اعمال تغییرات در تنظیمات هاست و سایت سرعت سایت بهبود پیدا کرد و مشکل سرعت برطرف شد؛ اما مشکل ایندکس همچنان برقرار بود.

با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم استفاده اشتباه از اسکیمای محصول در مقالات و اشکال در نمایش موبایلی، می‌تواند از دلایل اصلی خارج شدن صفحات سایت از نتایج جستجو باشد. با اصلاح اسکیما، اصلاح تنظیمات افزونه کش و اصلاح ظاهر سایت در موبایل مجدداً درخواست ایندکس url ها در سرچ کنسول ثبت شد و خوشبخاته در کمتر از 24 ساعت صفحات مد نظر به نتایج جستجو برگشت.

رفع مشکل سرعت و ایندکس مطالب، شروعی بر همکاری طولانی مدت نوین ادمین و استوارسازان بود و این همکاری تاکنون نیز ادامه داشته است.