داستان پروژه ارقام گستران

شرکت ارقام گستران هوش افزای شرق توسط جناب آقای مرتضی عطایی نژاد به نوین ادمین معرفی شد. اولین جلسه در زمستان 97 شکل گرفت و در آن وضعیت سایت بررسی و پیشنهادات لازم ارائه شد. پس از بررسی کارفرما مقرر شد ظاهر وب سایت ری دیزاین شده و امکانات مختلف به سایت اضافه شود.

ابتدا قصد کارفرما بر این بود که عملیات ری دیزاین و انتقال مطالب به قالب جدید تا نوروز 98 انجام پذیرد اما به دلیل اینکه حجم مطالب آموزشی بالا زیاد بود و انتقال آنها به قالب جدید به زمان زیادی نیاز داشت لانچ سایت به سال 1398 موکول شد.

تجربه همکاری با یک برنامه نویس

کارفرمای محترم جناب آقای مهندس رئوف برنامه نویس #C بودند و به نوعی همکار ما محسوب می‌شدند و با توجه به آشنایی و تسلط بر امور، به جزئیات توجه ویژه ای داشتند. این موضوع کار تیم اجرایی را سخت تر کرده و باعث شده بود چالش هایی در اجرا بوجود آید.  گرچه وجود چالش در پروژه‌های طراحی سایت به نوعی نمک کار محسوب شده و قطعاً نیت طرفین اجرای کار به بهترین شکل ممکن بود.

طراحی اختصاصی برای هر محصول

از آنجا که محصولات ارائه شده در وب سایت ارقام گستران (نرم افزارهای حسابداری) در نسخه های مختلف ارائه شده و بعضاً امکانات متعددی داشتند نیاز بر این بود که صفحه دیزاین خاص خود را داشته باشد. به همین دلیل برای هر محصول لندینگ اختصاصی ایجاد شد و طراحی به نحوی بود که با استایل کلی قالب همخوانی کامل داشته باشد.

همانطور که عنوان شد محصولات ارائه شده در ارقام گستران، آپشن ها و امکانات مختلفی داشته و بر همین اساس قیمت محصولات متغیر بود. به‌عنوان مثال امکان اضافه کردن تعداد کاربر تحت شبکه، اضافه کردن امکان “تلفن گویا” و… در محصول مقدور بود و تاثیر قابل توجهی در قیمت نهایی داشت، به همین دلیل می بایست امکانی لحاظ شود تا کاربر بر اساس نیاز خود برخی امکانات را فعال یا غیر فعال کند. در طراحی صفحات محصول این امر مد نظر قرار گرفت و طراحی به نحوی انجام شد که قیمت محصولات بر اساس آپشن های درخواستی محاسبه گردد.