به روز رسانی وردپرس چیست؟

وردپرس یک نرم افزار رایگان است و به کاربران این امکان می‌دهد تا به سادگی وب‌سایت‌های خود را راه‌اندازی و مدیریت کنند. افزونه‌ها نیز، ابزارهای قدرتمندی هستند که قابلیت‌های وردپرس را گسترش می‌دهند و امکانات جدیدی به آن اضافه می‌کنند. مثلاً با افزونه ووکامرس میتوانید فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید و یا با استفاده از افزونه پیامک می توانید برای خریداران محصول پیامک بفرستید.

وردپرس و افزونه‌های آن به طور مداوم در حال توسعه و ارتقاء هستند. به روز رسانی‌های جدید، به رفع اشکالات امنیتی، بهبود کارایی، توسعه امکانات و ارتقای ظاهر و تجربه کاربری سایت کمک می‌کنند؛ بنابراین نیاز است به صورت دوره ای وب سایت وردپرس خود را آپدیت نمایید تا علاوه بر دسترسی به امکانات جدید، امنیت و عملکرد وب سایت خود را افزایش دهید.

روند آپدیت وردپرس در نوین ادمین

در نوین ادمین، به روز رسانی وردپرس با نهایت دقت و ظرافت انجام می شود تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود. مراحل این فرآیند به شرح زیر است:

بکاپ گیری

قبل از هر اقدامی، بکاپ کامل از وردپرس و اطلاعات سایت تهیه می‌شود. این امر، در صورت بروز هرگونه مشکل حین آپدیت، امکان بازگردانی سایت به وضعیت قبلی را فراهم می‌کند.

به روز رسانی هسته وردپرس

هسته وردپرس، قلب تپنده این سیستم مدیریت محتوا است. به روز رسانی آن به رفع اشکالات امنیتی و ارتقای کارایی کلی سایت کمک می‌کند.

به روز رسانی قالب و افزونه ها

در این مرحله اقدام به آپدیت قالب و افزونه های سایت خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که برای به روز رسانی قالب و افزونه های پرمیوم، به نسخه جدید افزونه که توسط کاربر خریداری شده است، نیاز است. کاربر باید نسخه جدید افزونه را در اختیار نوین ادمین قرار دهد تا فرآیند آپدیت انجام شود.

پاک کردن کش و تست نهایی

پس از اتمام فرآیند به روز رسانی، حافظه پنهان سایت (کش) به طور کامل پاکسازی شده تا از بروز هرگونه مشکل در نمایش سایت جلوگیری شود. در نهایت، کلیه بخش‌های سایت به طور کامل بررسی می‌شوند تا از عدم وجود هرگونه مشکل در عملکرد آن اطمینان حاصل شود.

مدیریت مشکلات احتمالی

در موارد نادری که پس از آپدیت، مشکلی در عملکرد سایت به وجود می‌آید، متخصصان نوین ادمین با بررسی دقیق، افزونه خاطی را شناسایی و آن را به نسخه قبلی خود بازگردانی (Downgrade) می‌کنند. همچنین، مراتب به کارفرما اطلاع داده شده و در صورت نیاز، راهنمایی‌های لازم جهت جایگزینی افزونه معیوب ارائه می گردد.