آموزش ورود مستقیم به حساب کاربری مشتریان در وردپرس
آموزش ورود مستقیم به حساب کاربری مشتریان در وردپرس

چرا نیاز است به پنل کاربری مشتری وارد شویم؟

حسب تجربه بارها پیش آمده است که مشتری سایت تماس گرفته و مشکلی را در پنل خود گزارش داده است. این امر خصوصاً در سایت های فروشگاهی که دوره آموزشی و فایل به فروش می رسانند به وفور دیده می شود.

کاربر پس ورود به حساب کاربری خود، لینک دانلود ویدئو را مشاهده نمی کند یا با خطای دسترسی به فایل مواجه می شود. در این شرایط اولین کاری که انجام می دهد تماس با پشتیبانی است تا مشکل را حل کنند. شما نیز به عنوان مدیر سایت، نیاز است ابتدا وارد پنل کاربری وی شوید و مشکل اعلام شده را بررسی کنید.

به صورت پیش فرض امکان ورود مستقیم به پنل یک کاربر را ندارید مگر آنکه رمز عبور حساب کاربری وی را درخواست کنید. اما این امر وجهه جالبی نخواهد داشت! بنابراین می بایست به دنبال راهی باشید که بتوانید به عنوان مدیر، بدون داشتن رمز عبور به حساب کاربری دلخواه خود مستقیماً وارد شوید.

معرفی افزونه ورود به حساب کاربری دلخواه

به کمک افزونه Login As User می توانید به حساب کلیه کاربران سایت به صورت مستقیم وارد شوید و پنل کاربری را از دید آنها مشاهده کنید. اگر ادمین سایت هستید به کمک این افزونه با یک کلیک به حساب کاربر مورد نظر خود وارد شوید و وضعیت دسترسی های وی در سایت و پنل کاربری را بررسی نمایید.

چگونه از افزونه Login as User استفاده کنیم؟

پس از نصب افزونه بدون نیاز به انجام تنظیمات خاصی، در بخش های مختلف با دکمه Login as User مواجه خواهید شد. اولین صفحه که بیشترین کاربر را دارد بخش کاربران است. در پنل مدیریت وردپرس به بخش کاربران » همه کاربران مراجعه کنید تا در جلوی هر کاربر دکمه ورود به حساب او را مشاهده کنید.

نمایش دکمه ورود به حساب کاربر در صفحه کاربران
نمایش دکمه ورود به حساب کاربر در صفحه کاربران

در صفحه شناسنامه هر کاربر هم این امکان وجود دارد و با کلیک بر روی دکمه به حساب کاربر مورد نظر وارد خواهید شد

ورود به حساب کاربر در صفحه پروفایل
ورود به حساب کاربر در صفحه پروفایل

با کلیک بر روی دکمه Login As User با صفحه ای به این شکل مواجه خواهید شد. همان طور که مشخص است در بالای صفحه به شما گفته می شود که شما به حساب کاربر مورد نظر وارد شده اید.

در این حالت می توانید در سایت گشت و گذار کنید و پنل کاربری را مشاهده کنید. تمامی صفحات با سطح دسترسی و اطلاعات پنل کاربر مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.

پس از بررسی و رفع مشکل می توانید با کلیک بر روی دکمه Go Back To Admin می توانید به حساب کاربری مدیریت خود بازگردید.

نسخه حرفه ای افزونه ورود به حساب کاربر

در نسخه حرفه ای افزونه می توانید در بخش سفارشات نیز این دکمه را مشاهده نمایید که البته در نسخه رایگان محدود شده است.

امکان ورود به حساب کاربر در صفحه سفارشات
امکان ورود به حساب کاربر در صفحه سفارشات

سوالات متداول

در هنگام بازگشت آیا نیاز به لاگین مجدد است؟

خیر بعد از کلیک بر روی دکمه بازگشت به حساب کاربری اصلی خود بر می گردید و نیازی به لاگین مجدد نیست

افزونه دیگری نیز برای این کار وجود دارد؟

بله افزونه User Switching نیز همین کار را انجام خواهد داد. این افزونه امکانات بیشتری داشته و برای کاربران حرفه ای تر مناسب است ولی افزونه Login As User ساده تر بوده و برای مدیران با تجربه کمتر پیشنهاد می شود.

آیا می توان با حساب کاربر وارد شد و کامنت گذاشت؟

بله کامنت به نام مشتری شما درج خواهد شد. البته این کار توصیه نمی شود!

آیا می توان از طریق حساب مشتری خرید انجام داد؟

بله یکی از کاربردهای افزونه خرید از طرف مشتری است. بسیاری از مشتریان به دلایل مختلف قادر به خرید از سایت نیستند و تمایل دارند مبلغ را برای شما انتقال دهند و شما دسترسی لازم را به آنها ارائه کنید. در این شرایط شما می توانید به حساب کاربری آنها وارد شده و از طرف مشتری خرید را انجام دهید تا دسترسی های لازم در پنل کاربری مشتری قرار گیرد.