ویدئوی آموزشی تغییر چیدمان محصولات صفحه دسته بندی ووکامرس

در فروشگاه‌های اینترنتی، ناموجود بودن موقتی یا دائم کالا امری متداول است. از دیدگاه بازاریابی اگر تعداد محصولات ناموجود زیادی جلوی چشم کاربر باشد ناخودآگاه این حس در وی ایجاد خواهد که فروشگاه فعال نیست و احتمالاً اکثر محصولات مورد نظر همین وضعیت را دارند. در چنین شرایطی کاربر از سایت خارج شده و به دنبال فروشگاهی با تعداد محصولات موجود بیشتر خواهد رفت.

اگر شما نیز در فروشگاه اینترنتی خود محصولات ناموجود زیادی دارید که مدام جلوی چشم کاربر رژه می روند پیشنهاد می کنیم با استفاده از راه‌کارهای زیر ترتیب نمایش محصولات را تغییر دهید تا محصولات موجود و مهم با اولویت بیشتری به کاربر نمایش داده شود.

تغییر چیدمان با تنظیمات ووکامرس

ووکامرس این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا نحوه چیدمان محصولات در صفحه فروشگاه و دسته بندی ها را تغییر دهید. برای این کار در پنل مدیریت وردپرس به بخش نمایش » سفارشی سازی بروید سپس به مسیر ووکامرس » کاتالوگ محصول رفته و مرتب سازی پیش فرض محصولات را تغییر دهید.

سفارشی سازی وردپرس و ووکامرس
سفارشی سازی وردپرس و ووکامرس

در این بخش می توانید محصولات را بر اساس جدیدترین‌ها، محبوبیت، قیمت و… چیدمان کنید. این چیدمان بهتر است بر روی گزینه مرتب سازی پیش‌فرض (ترتیب سفارشی + نام) باشد. در این شرایط شما قادر خواهید بود چیدمان محصولات را به دلخواه خود و به صورت دستی تغییر دهید.

تغییر چیدمان محصولات به صورت دستی

اگر تعداد محصولات شما زیاد نیست و می‌خواهید محصولات پراهمیت را در بالاترین بخش قرار دهید (ابتدای دسته بندی) بهترین روش تغییر چیدمان به صورت دستی است. برای انجام این کار به مسیر محصولات » همه محصولات بروید و بر روی تب مرتب سازی کلیک کنید.

تغییر چیدمان محصولات
تغییر چیدمان محصولات به صورت دستی

حال می توانید به شیوه Drag & Drop چیدمان محصولات را تغییر دهید. (به کمک موس محصول را بکشید و جایگاه آن را تغییر دهید) محصولات به ترتیب از بالا به پایین در صفحه دسته بندی نمایش داده خواهند شد. حتماً ویدئوی این آموزش را برای تسلط بیشتر مشاهده نمایید.

نمایش محصولات ناموجود در انتهای صفحه به صورت اتوماتیک

در صورتی که تعداد محصولات سایت شما زیاد است و صرفاً می خواهید محصولات ناموجود در انتهای لیست نمایش داده شود بهتر است از کدهای زیر در فایل Function.php وردپرس خود استفاده کنید.

add_filter( 'woocommerce_get_catalog_ordering_args', 'sort_by_stock', 9999 );
function sort_by_stock( $args ) {
$args['orderby'] = 'meta_value';
$args['order'] = 'ASC';
$args['meta_key'] = '_stock_status';
return $args;
}
  1. نحوه استفاده از کدهای php در فایل function وردپرس

لازم به ذکر است در برخی از قالب‌ها کد فوق سبب می شود که چیدمان دستی محصولات غیر فعال شود. بنابراین اگر تصمیم گرفتید ب صورت دستی چیدمان محصولات را تغییر دهید بهتر است از این کد استفاده نکنید.