همه چیز در مورد XML-RPC

چرا و چطور باید XML-RPC رو غیر فعال کنیم ؟

اگر شما از نرم افزارهای جانبی برای درج مطالب در سایتتون استفاده نمی کنید (مثل خیلی از کاربران دیگه) بهتره این امکان رو غیر فعال کنید ، چون علاوه بر اینکه حملات DDOS زیادی از طریق این فایل به سایت های وردپرسی انجام میشه استفاده از نرم افزارهای جانبی خطر سرقت اطلاعات کاربری سایتتون رو افزایش میده !

چندین راه برای غیر فعال سازی XML-RPC هست که بسته به دسترسی ها و تخصصتون بر اساس اولویت ها میتونید از اونها استفاده کنید .

مسدود سازی XML-RPC در سرور

بهترین روش اینه که اگر سرور اختصاصی یا مجازی دارید دسترسی به  XML-RPC رو از طریق فایل کانفیگ مسدود کنید . برای این کار کافیه به مسیر زیر برید و کدهای زیر رو در فایل کانفیگ آپاچی قرار بدید :

../etc/httpd/conf/httpd.conf


< FilesMatch " ^ (xmlrpc\.php|wp-trackback\.php) ">
Order Deny,Allow
Deny from all
< /FilesMatch>
 

 

مسدود سازی از طریق فایل htaccess

فایل htaccess در روت سایت و جایی که وردپرس رو نصب کردید قرار داره . بهتره از طریق نرم افزار های FTP به هاست متصل بشید و این فایل رو در فولدر Public-html پیدا کنید و کدهای زیر رو در انتهای اون قرار بدید .

یادتون باشه قبل از هرگونه تغییر در این فایل نسخه ابتدایی اون رو در یک جای مطمئن ذخیره کنید .


< Files xmlrpc.php>
Order Deny,Allow
Deny from all
< /Files>
 


 

مسدود سازی از طریق فایل function.php

فایل function.php رو باید در فولدر قالب پیدا کنید . بهتره از طریق نرم افزار های FTP به هاست متصل بشید و این فایل رو در مسیر زیر پیدا کنید و کدهای ارائه شده رو اضافه کنید: (یادتون باشه بجای your theme باید وارد فولدر مربوط به پوسته سایتتون بشید)

wp-content > themes > your theme > function.php


function remove_x_pingback($headers) {
unset($headers['X-Pingback']);
return $headers;
}
add_filter('wp_headers', 'remove_x_pingback');
add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false');
 

 

مسدود سازی از طریق افزونه

آخه چرا وقتی میشه براحتی با یک سری کدهای دستوری ، کاری رو انجام داد متوسل به افزونه میشید ؟ همونطور که در مقاله “معرفی افزونه هایی سرعت لود سایت رو کاهش میدن” گفتیم تا جایی که امکانش هست سعی کنید افزونه های مختلف رو نصب نکنید . افزونه هر چی کمتر بهتر !

اگر به هر دلیلی مجبور هستید از افزونه برای غیر فعال سازی XMLRPC استفاده کنید به شما افزونه Disable XML-RPC رو معرفی می کنیم . با نصب و فعال سازی این افزونه XMLRPC غیر فعال میشه .

  1. افزونه Disable XML-RPC